Tarot karty Pustelnik

Karta Tarota Pustelnik jest oznaczony numerem IX, funkcjonuje pod nazwą Eremita. Na karcie widnieje starszy mężczyzna, noszący szatę, która przypomina habit, ma kaptur. Człowiek ten jest zamyślony, zmęczony. Wokół mężczyzny ulokowane jest pustkowie, przez co sprawia wrażenie jeszcze bardziej odosobnionego.

Co oznacza karta Pustelnik? Eremita to poszukiwacz prawdy, człowiek pragnący żyć na uboczu celem kontemplacji świata. Pustelnik zdecydował się świadomie na izolację. Oświecenie umysłu jest dla niego nadrzędną wartością, swoje bytowanie poświęcił właśnie temu. Karta w pozycji prostej, oznaczać będzie medytację, objawienie mądrości, zdolność do bycia sobą. W pozycji odwróconej znaczenie będzie inne, związane z obawami przed starością, unikanie konfrontacji z rzeczywistością, uciekanie w marzenia. Eremita jako rada oznacza, że każdą podróż należy traktować jako cel.

Kogo oznacza Pustelnik? Karta mówi o osobie, której poziom rozwoju jest wysoki. Takim człowiekiem może być np. pracodawca, nauczyciel, lekarz, psycholog, psychoterapeuta, filozof. W uczuciach karta oznaczać będzie zamyślenie nad swoim życiem, skupienie na wnętrzu. Karta tarota eremity w przypadku pracy będzie związana z awansem, jeśli chodzi o kwestie zdrowotne wskazywać może na choroby przewlekłe np. na chorobę Alzheimera. Miejsca powiązane z kartą to wszystkie te, które są odosobnione. Dzień, w którym pojawi się karta, będzie spokojny, w którym należy zachować skupienie i uwagę.