ósemka denarów – znczenie denarów w tarocie

8 Denarów

Karta 8 Denarów (zwana także 8 Monet) skupia uwagę na mozolnej, wymagającej zaangażowania pracy. Wskazuje na ludzi z określonymi celami, do których dotarcie wymagać będzie ogromnej wytrwałości i koncentracji. Karta sugeruje ciągłą pracę nad sobą, dążenie do swoich ideałów.

8 Denarów w pozycji prostej

Pozycja prosta mówi o pracoholizmie oraz drobiazgowości. Może oznaczać sukces na polu zawodowym lub zdobywanie nowych umiejętności. 8 Monet jest ciężką pracą ucznia, który powoli dościga swego mistrza. Uczeń ma cel, do którego droga jest długa i kręta, ale on cierpliwie i konsekwentnie się do niego zbliża. Efekty będą skutkiem poświęcenia się wszystkim etapom nauki.

Odwrócone 8 Denarów

Negatywny aspekt tyczy się podejrzliwości, próżności i stawiania zbyt wysokich wymagań. Może symbolizować próbę spasowania się w otaczający Cię świat. Chęć przynależności do grupy lub chęć zarobienia dużych pieniędzy odciąga bowiem od realizowania własnych marzeń.

Relacje

ósemka Denarów W miłości zapowiada nadejście trudnego momentu, który będzie wymagał odpowiedniej pracy nad związkiem. Wskazuje na chłodną kalkulację w relacjach międzyludzkich.