Siódemka Kielichów. Emocje w kartach tarota.

 Chodź, sprowadzę cię w świat prawdziwej magi mój przyjacielu, przedstawię ci znaczenie kart, które pomogą czy decydować, opiszą ciebie czy też pokażą co cię czeka. Każdy z nas chce wiedzieć co nas spotka, a więc zapraszam.

Karta 7 Kielichów, czym jest i co oznacza?

 Już spieszę z odpowiedzią.

Jest kilka znaczeń tej pięknej karty, a mianowicie, może ona oznaczać bezsilność, marzenie na jawie (śnieniem na jawie), niezdecydowanie czy podjęcie jakiejś ważnej decyzji.

Karta ma namalowane 7 kielichów czy pucharów, ładne ozdobienia i wypełnienia są symbolami naszych problemów, niezdecydowań czy też naszych skrytych marzeń, które niosą za sobą dalekie konsekwencje. Może też oznaczać zapatrzenie się w swoich marzeniach, przez to człowiek nie dopuszcza do siebie innych perspektyw.

 Oczywiście może też oznaczać bezczynność związana z obawami na odrzucenie, bo każdy z nas boi się odrzucenia i przez to, że nasze lęki biorą nad nami władze stoimy w miejscu zamiast przeć przed siebie.

7 kielichów jest oznaką wielu zmian w naszym dotychczasowym życiu, co wiąże się z z dylematami, które wybrać czy też co zrobić. Dość ciężko jest nam zdecydować, bo wszystko ma swoje konsekwencje i większość z nas tego się obawia. Nic w tym dziwnego, choć karta może też przedstawiać samego ciebie.

Osobowość

 Może jesteś marzycielem? Śnisz na jawie zbyt często? A może jesteś artystą? Albo tancerzem? 

 Ta karta właśnie tak ciebie by opisała, jako człowieka żyjącego w własnym świecie, masz całkiem inne spojrzenie na świat, dzięki czemu łatwiej jest ci pisać, malować, czy też grać! Dusza artysty, coś co sprawia, że ludzie patrzą na ciebie jak na marzyciela, który żyje spowity sennymi marzeniami o bohaterach, magi, czy też o tworzeniu czegoś pięknego! Jakie to ekscytujące! Dostrzegania świata w innych barwach, to tak jakbyś go malował sam dla siebie. Albo jesteś człowiekiem o wrażliwym sercu? Też ta karta to oznacza, że wzruszasz się drobnymi rzeczami, podziwiasz piękno tego świata! Drobne gesty są przez ciebie dostrzegane, oraz ich nie bagatylizujesz. Podziwiając ten świat, stajesz się zbyt delikatny i łatwo można cię skrzywdzić.

Jeśli karta jest w pozycji prostej.

W pozytywnym aspekcie oznacza marzenia, fantazję złudną romantyczną. Zbyt wiele możliwości.

Karta odwrócona

Negatywnym sensie karta mówi nam, aby być stanowczym, czy o podejmowaniu śmiałych decyzji, nie bacząc na realistyczne poglądy. Chyba każdy z nas spotkał się z czymś takim jak brak sensownego rozwiązania problemu, prze co baliśmy się podjąć jakąś decyzję. Właśnie 7 kielichów nam mówi abyśmy to zrobili, bez zastanowienia się i przejmowaniem konsekwencjami. Wylosowanie tej karty pomoże nam w podejmowaniu śmiałych decyzji, czy też mało realistycznych. Jeśli masz problem i wylosujesz tą kartę, to nie przejmuj się już i idź przed siebie. Czyżby dodała ci pewności? Jeśli tak, to bardzo dobrze! Bo karta mówi, że to dobry czas na działanie.

Jako rada

Już wyżej ci napisałam, że 7 kielichów nakłania nas do działania, tak samo jeśli ukaże się nam ona jako rada.

Uczucia, czy przyszły związek

Czy ta karta jest w stanie odpowiedzieć na te pytanie? Oczywiście że tak!

Każdy z nas ma dylemat, czy na pewno ta osoba jest tą jedyną. A więc wylosowanie jej wskazuję, że jest to miłość platoniczna, mamy złudne fantazję czy też mrzonki. Czy też idealizujemy naszego partnera, czasami się tak zdarza, że szukamy miłości na siłę, tak bardzo chcemy być kochanym i kochać, przez to zaczynamy nie dostrzegać błędów i wad drugiej połówki. Można sądzić, że dostaliśmy ostrzeżenie w tym aspekcie.

Aczkolwiek jest jeszcze druga strona.

 Jeśli jesteś osobą, która ma zbyt wysokie wymaganie względem partnera, czy nie realne.

 Może w związku jest brak działania? Albo ty nie działasz względem osoby, która ci się podoba? W tym przypadku pojawi się właśnie ta karta.

Praca i finanse.

Na to też 7 pucharów odpowie? Tak!

Jesteś kreatywnym człowiekiem i masz wiele pomysłów, które chcesz wdrążyć. Działasz szybko, a twoje plany są dobre i nietuzinkowe.

Jednocześnie może świadczyć o braku pewności w tym co robisz, albo trudność w podejmowaniu ważnych decyzji.

Zdrowie.

Wylosowanie tej karty nie wróży nic dobrego, a mianowicie, problemy zdrowotne, omdlenia i problemy ginekologiczne. Nadmierną senność i utratę przytomności. W tym przypadku musisz jak najszybciej zacząć dbać o samego siebie!

Jako miejsce.

 Jest kilka możliwości gdzie jest znajdujesz, albo będziesz znajdował. Może czeka cię operacja? Bo właśnie wskazuje na to, że możliwe miejsce to stół operacyjny.

 Albo jesteś typem domownika? Własne łóżko, albo kanapa w salonie i włączony dobry serial, czy też film.

Czyżbyś był osobą, która uwielbia parki i bary? Jeśli tak to, ta karta właśnie mówi ci gdzie się znajdziesz lub aktualnie jesteś.

Sytuację

Masz wielkie pole do popisu, albo brak decyzji. Chodzenie głową w chmurach, czy błądzenie myślami i nie możliwość skupienia się. Pojawia się decyzję w których musisz być bardzo wytrwały! Nie możesz zrezygnować, gdy pojawi się przeszkodą, a wręcz musisz iść dalej. Lub zburzą się dotychczasowe twoje plany, czasami tak musi być i bądź na to gotowy.

Karta dnia!

7 pucharów mówi nam, że mamy wiele otwartych drzwi tego pięknego dnia. Jest tyle rzeczy do zrobienia i mamy pole do popisu, więc śmiało! Idź i wykorzystaj wszystkie dostępne opcję nie przejmując się, będzie to dniem w którym wiele się wydarzy i dużo emocji, tych złych jak i pozytywnych. Może czeka cię fantastyczna impreza? Jeśli tak to idź i wykorzystaj okazję na dobrą zabawę. Kto z nas nie ma ochoty na dobrą zabawę? Jeśli się zastanawiasz czy iść, to idź. Choć jest to też dobry dzień na dobrą książkę, która cię wciągnie i pozostaniesz chwilkę sam ze sobą.

Lub będziesz mieć wiele kaprysów i niezdecydowań, ale to dobry dzień na oglądanie filmów, granie ze znajomymi, opowiadanie baśni! A więc to będzie, twój dobry dzień w którym wiele przejdziesz i podejmiesz dużo decyzji, ale warto. Ta karta nakłania nas, aby nie stać w miejscu!

Jak już wcześniej wspomniałam, ta karta ma wiele możliwości i sprowadza nas do mocnego wysiłku, wytrwałości w działaniu. Ma w sobie tyle dróg, że ciężko będzie ci zdecydować co zrobić, ale śmiało idź i podejmuj ryzykowne decyzję.

Mając 7 kielichów jako, kartę dnia śmiało możemy decydować, a wręcz ona nas do tego nakłania, że czasami jest warto zaryzykować! A więc idź!