Piątka Mieczy – zobacz znaczenie kart tarota

Karta pięć mieczy

Karta w pozycji prostej

Piątka mieczy ma wyjątkowo negatywne znaczenie. Podstawowe znaczenia: niepokój, podłość, strach, upokorzenie, strata, załamanie planów. Człowiek w życiu ma czarną passę, w niczym nie ma szczęścia. Stres, łzy, konflikty sprawiają, że wydaje mu się, że nigdy nie będzie przerwy w poprawie sytuacji. Jest w rozpaczy, wydaje mu się, że cały świat wszedł z nim w konfrontację.

Pozycja odwrócona

W odwróconej pozycji karta nadal nie wnosi nic dobrego. Tylko tutaj uczucia danej osoby mogą być związane z żałobą. Będzisz musiał wziąć udział w pogrzebie ukochanej osoby.  Jednym słowem karta jest bardzo tragiczna. Człowiek bardzo cierpi, a bliscy ludzie i przyjaciele nie są w stanie pomóc w rozwiązaniu jego problemów. Wydaje się nierealistyczne, że tak wiele problemów może przydarzyć się jednej osobie naraz.

Karta 5 mieczy jako rada

Trzymaj się blisko swojej najbliższej osoby nie ufaj nikomu nowemu kogo spotkasz na swojej drodze.

 

Praca i finanse

Piątka mieczy przepowiada początek trudnego okresu, kiedy pojawią się intrygi, oszczerstwa, małe obelgi, a następnie zwolnienie z pracy (a w wielu przypadkach sprawa kończy się sporem sądowym).

Znaczenie karty dnia

Jesteś w poważnych tarapatach. Musisz uważać, aby nie stać się ofiarą oszustów i złodziei. W pracy i życiu osobistym musisz przygotować się na ewentualne konflikty. W tym dniu lepiej nie robić nic poważnego.